Bezpłatne konsultacje psychoedukacyjne
100 godzin bezpłatnych konsultacji psychoedukacyjnych każdego miesiąca dostępnych dla nastolatków zgłoszonych do naszego programu oraz ich rodziców.
Dla kogo?
W pierwszej kolejności chcemy objąć wsparciem młodzież (i rodziców) zgłoszonych do naszego Programu Psychoedukacji. Zobacz szkoły
W momencie, kiedy potrzeby “naszych” podopiecznych będą zaspokojone, będziemy otwierać się szerzej na uczestników, którzy będą mogli skorzystać z nich z tzw. “wolnej stopy”.
Gdzie?
Online, via komunikatory typu google meets, zoom, teams, skype umożliwiające prowadzenie widekonferencji
Co to są konsultacje psychoedukacyjne?
Podstawowym celem konsultacji jest pokonywanie barier wynikających z:
- nadmiernego stresu,
- stanów lękowych,
- poczucia zagubienia, przeciążenia,
- problemów osobistych,
- poczucia wykluczenia społecznego,
- trudności w komunikacji,
- problemów wychowawczych.
Konsultacje służą wspieraniu nastolatka w:
- budowaniu motywacji,
- samoakceptacji,
- poczucia własnej wartości,
- regulowaniu trudnych emocji,
- radzeniu sobie w sytuacjach stresowych oraz konfliktowych i in.
jak również przekazywaniu wiedzy rodzicowi nastolatka jak wspierać nastolatka w tych obszarach.
Kto będzie prowadzić konsultacje?
Wolontariusze fundacji, będący doświadczonymi psychologami, psychoterapeutami, pedagogami, trenerami zweryfikowanymi przez nas.
Masz pytania lub chcesz się zapisać?
Skontaktuj się!
konsultacje@wisefuture.pl
Często zadawane pytania
Czy mogę umówić się na konsultację z wybranym specjalistą?
Nie. To my dobieramy specjalistę, biorąc pod uwagę jego specjalizację, doświadczenie i dostępność. Możesz wskazać swoją preferencję, ale nie możemy Ci obiecać, że zostaniesz połączony z danym specjalistą.
Ile godzin konsultacji mogę otrzymać bezpłatnie?
Tyle ile potrzebujesz i tyle ile oceni specjalista, który wspólnie z Tobą podczas pierwszej konsultacji zmapuje obszary wymagające wsparcia i wytyczy ścieżkę współpracy.
Czy konsultacje są bezpłatne?
Tak. Konsultacje są całkowicie bezpłatne. Misją naszej fundacji jest szerzenie psychoedukacji. Jest to możliwe, dzięki wspaniałym wolontariuszom, którzy dobroczynnie poświęcają swój czas dla Ciebie oraz dzięki darczyńcom, dzięki którym możemy opłacić chociażby utrzymanie strony internetowej, narzędzi do komunikacji i in. Będzie nam bardzo miło, jeśli wesprzesz nas choćby niewielką kwotą darowizny, ale jest to całkowicie dobrowolne.
Jak często odbywają się konsultacje?
Staramy się aby częstotliwość konsultacji wynosiła 1 raz w tygodniu, zwykle w z góry ustalonym terminie. Powoduje to, że zarówno Ty, jak i specjalista macie zaplanowany termin i nie ma konieczności ustalania każdorazowo terminu spotkania. Podczas pierwszej konsultacji ustalisz najbardziej dogodny termin konsultacji dla Ciebie i specjalisty.
W jaki sposób odbywają się konsultacje?
Konsultacje odbywają się w ramach wideokonferencji poprzez platformy typu: zoom, skype, messenger, meets i in. Zależy nam na tym, aby nie tylko słyszeć się, ale również widzieć. Po prostu wchodzisz na link otrzymany od konsultanta i rozmawiacie.
Jak długo trwa pojedyncza konsultacja?
Zwykle każda konsultacja trwa ok. 1h.
Ile godzin konsultacji mogę mieć w przeciągu miesiąca?
Maksymalnie 5 godzin.
Czy w ramach konsultacji może połączyć się z Wami rodzic?
Tak, jak najbardziej. Zakładamy, że mogą zdarzyć się sytuacje, że będzie to wskazane lub sam specjalista będzie zabiegać o kontakt z rodzicem. Może też zdarzyć się tak, że to głównie rodzic będzie korzystać z konsultacji psychoedukacyjnych, aby omawiać kwestie związane ze swoim nastolatkiem i to jest też ok!
Czy konsultacje psychoedukacyjne to terapia psychoterapeutyczna?
Nie. Konsultacje psychoedukacyjne mają na celu edukację. Terapia pscyhoterapeutyczna ma na celu leczenie. Pamiętaj, że działamy w obszarze profilaktyki, zapobiegania zaburzeniom natury psychicznej, oznacza to, że pracujemy na zasobach, wzmacniamy mocne strony, uczymy rozwijać wewnętrzne pokłady możliwości i umiejętności.
Co wpływa na to, czy zakwalifikuję się do programu?
Podstawą wyboru uczestników będzie formularz zgłoszeniowy oraz możliwość spełnienia ich oczekiwań względem programu.
Ważne Dokumenty
Jeśli chcesz zapoznać się z ważnymi dokumentami dotyczącymi naszego programu bezpłatnych konsultacji psychoedukacyjnych, znajdziesz je w zakładce “Ważne dokumenty”. W tej sekcji dostępne są:
- regulamin konsultacji, który zawiera szczegółowe zasady i warunki uczestnictwa w programie;
- obowiązek informacyjny z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych;
oświadczenia dla wolontariuszy.