Katalog specjalistów w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży

Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, opiekunów i nauczycieli budujemy katalog ekspertów w zakresie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, abyś mógł szybko znaleźć specjalistę, jakiego poszukujesz. Wszyscy znajdujący się w poniższym katalogu specjaliści to praktycy, ale także nasi wolontariusze, którzy każdego miesiąca udzielają bezpłatnych konsultacji dla nastolatków zapisanych do naszego Programu

Anna Jurczak

psycholog, seksuolog, oligofrenopedagog

Jestem psycholożką i seksuolożką, specjalizującą się w pracy głównie z młodzieżą. Ukończyłam studia z pedagogiki specjalnej (oligofrenopedagogiki) i nadal poszerzam swoją wiedzę i umiejętności w Szkole Doktorskiej Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Na co dzień pracuję jako psycholożka szkolna w jednym z krakowskich liceów, gdzie wspieram uczniów w ich rozwoju oraz trudnościach, których doświadczają na co dzień. Poza pracą zawodową, jestem miłośniczką natury. Często można mnie spotkać na spacerach w lasku z moim ukochanym psem lub wspinającą się po skałach. Nieustannie dążę do pogłębiania swojej wiedzy, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach. Moją pasją jest pomaganie innym oraz promowanie zdrowia psychicznego i edukacji seksualnej.

Zuzannna Żelazo

Psychologia

Michalina Więckowska

psycholog, Trenerka uważności i umiejętności psychospołecznych

Jestem psychologiem, hipnoterapeutką i trenerką umiejętności psychospołecznych. Prowadzę konsultacje indywidualne oraz warsztaty psychoedukacyjne oparte o trening uważności dla młodzieży i dorosłych. Ukończyłam 5-letnie studia psychologii na Uniwersytecie SWPS oraz trenerskie studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim. Aktualnie kończę kierunek "Psychosomatyka i somatopsychologia" na Uniwersytecie SWPS. Psychologia to moja pasja wynikająca z moich osobistych doświadczeń. Podstawą mojej pracy jest budowanie bezpiecznej relacji w uważności, w której klient jest ekspertem od swojego życia kierowanego zgodnie ze swoimi wartościami. To właśnie na ich identyfikację, uświadomienie i rozwijanie kładę nacisk. Szukam zasobów, zamiast skupiać się na deficytach. Prywatnie jestem mamą trojga dzieci, uwielbiam podróże, jogę, medytację i bieganie w lesie.

Ewa Nyikó

psycholog, coach, tutor

Jestem absolwentką Uniwersytetu SWPS, z wyróżnieniem ukończyłam psychologię o specjalności kliniczna dzieci i młodzieży. Przez ostatnie 10 lat postawiłam na swój rozwój osobisty. Doświadczenie zdobywałam m.in. w Szpitalu Klinicznym im.dr.Józefa Babińskiego w Krakowie oraz w Ośrodku Interwencji Kryzysowej. Obecnie jako tutor, coach i trener współpracuję z „TDJ Foundation”, gdzie wspieram młodzież pomagając im odkrywać i rozwijać swój potencjał. Bardzo cenię sobie współpracę z rodzicami, jako mama rozumiem wyzwania współczesnego rodzicielstwa i wierzę, że kluczem do szczęśliwej rodziny są zdrowe relacje. Swoją dotychczasową pracę naukową poświęciłam problematyce przemocy rówieśniczej i bullyingu. W przyszłości chcę wspierać uczniów, rodziców i nauczycieli w przeciwdziałaniu i ograniczaniu tego zjawiska.

Julita Dalka

psychodietetyk, przyszły psycholog

Jestem dietetyczką, psychodietetyczką, neuropsycholożką w trakcie studiów, praktykiem Dialogu Motywującego. Na co dzień pomagam osobom zmieniać ich nawyki żywieniowe oraz borykającym się z zaburzeniami odżywiania. Pracuję zarówno z dorosłymi jak i młodzieżą. Moją misją jest niesienie pomocy osobom w uświadamianiu im, tego co ich blokuje i uwalnianiu swojego potencjału, aby pokonać trudności związane z odżywianiem. Stale podwyższam swoje kompetencje zawodowe, a swój warsztat pracy opieram na łączeniu wielu podejść m.in. techniki poznawczo-behawioralne, Dialog Motywujący, pracę metodą Byron Katie, psychoedukację, elementy psychosyntezy i coachingu. Prywatnie jestem mamą trójki dzieci, entuzjastką każdej formy aktywności i propagatorką holistycznego podejścia do zdrowia.

Zuzanna Wach-Skrabel

psycholog, psychodietetyk, coach

Jestem psychologiem i certyfikowanym Wellbeing coachem, a już wkrótce także psychodietetykiem. Przez ponad 16 lat pracowałam w międzynarodowych firmach zajmując kierownicze i dyrektorskie stanowiska z obszaru rekrutacji i zarządzania zasobami ludzkimi. Do klientów podchodzę bardzo indywidualnie. Bardzo bliskie jest mi podejście holistyczne, a w pracy stosuję nurt integracyjny, który pozwala korzystać z różnych technik i narzędzi w zależności od potrzeb danego klienta. Szczególnie bliska jest mi terapia skoncentrowana na rozwiązaniach, nurt poznawczo- behawioralny oraz psychologia pozytywna. Prowadzę konsultacje psychologiczne i sesje coachingowe online oraz stacjonarnie, zarówno po polsku jak i angielsku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Jestem też Kobietą Krakowa. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci, uwielbiam uczyć się nowych rzeczy - uczenie to mój pierwszy talent Gallupa, kocha jogę i pilates, bardzo dużą wagę przywiązuję do zdrowego stylu życia.

Paweł Górniak

psycholog, psychoterapeuta, Leczenie nerwic i depresji

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, trenerem Fundacji Wise Future University. Specjalizuję się w leczeniu zaburzeń lękowych i depresji. Prowadzę warsztaty z regulacji emocji i zarządzania stresem.

Agnieszka Kowalska-Pastuszek

trener mentalny, Studentka psychologii, pracownik socjalny, mentorka i animatorka

Jestem certyfikowaną trenerką z akredytacją Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, mentorką i koordynatorką licznych projektów edukacyjnych. Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej, liczne kursy edukacyjne. Współpracuję z młodymi ludźmi od ponad 12 lat, w obszarach streetworkingu, edukacji obywatelskiej i profilaktycznej oraz jako mentorka samorządów i młodych biznesów. Współpracowałam i współpracuje m.in. z Centrum Edukacji Obywatelskiej, Fundacją Marka Kamińskiego, Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej. Tworzę również projekt tj; “Czuły rodzic”, "Pani od Empatii"(warsztaty profilaktyczne) oraz “Złap Oddech”. Staram się łączyć różne dziedziny wiedzy, spotykać ze sobą różne środowiska. Lubię szukać niestandardowych rozwiązań, poza utartymi schematami. Tworzę inspirującą kreatywną przestrzeń do pracy pełnej pasji entuzjazmu.

Karolina Basan

pedagog, doradca zawodowy, mentor

Jestem doradczynią zawodową, mentorką, pedagogiem z misją. Prowadzę doradztwo zawodowe w szkołach: podstawowej, liceum oraz branżowej, pomagając, młodzieży odkrywać swoje talenty i wybierać odpowiednią ścieżkę edukacyjną. Wraz z założeniem firmy Doradztwo Zawodowe Karolina Basan, rozszerzyłam swoje działania na wsparcie i pomoc kobietom w projektowaniu ich drogi zawodowej, ze szczególnym uwzględnieniem zmiany zawodowej. Wierzę, że każdy zasługuje na pracę, która przynosi satysfakcję i spełnienie. Nie tylko pomagam innym odkrywać ich potencjał zawodowy, ale także stale rozwijam się w obszarze doradztwa zawodowego. Moje zaangażowanie i determinacja sprawiają, że jest inspiracją dla innych i doskonałym przykładem tego, jak praca może być nie tylko obowiązkiem, ale także spełnieniem zawodowych marzeń.

Katarzyna Sobala

pedagog, terapeutka integracji sensorycznej, terapeutka TCK w trakcie certyfikacji

Mam na imię Kasia i potrafię zamieniać codziennie trudności w okazje do rozwijania swoich super mocy. Jestem terapeutką integracji sensorycznej, pedagogiem, terapeutką TCK, pracuję z dziećmi i ich rodzicami. Wciąż uczę się nowych rzeczy, więc wiem jak to jest, gdy czasem trudno się skupić lub zapamiętać coś nowego. Wiem też, że namiar bodźców, zdarzeń i obowiązków może przerosnąć i przytłoczyć - ale mam na to swoje sposoby, których i Ciebie chętnie nauczę. Cieszę się, że się poznamy 🙂

Piotr Sędziak

pedagog, facylitator, doradca zawodowy, coach, trener umiejętności społecznych

Z wykształcenia socjolog i anglista, a z zawodu: doradca, animator, tłumacz, trener umiejętności społecznych, ewaluator i facylitator. Prywatnie jestem mężem Anny i tatą Antka, Zosi, Heleny oraz Stefanii, również jestem fanem jezior i morza, dobrego jedzenia, filmów i podróżowania. Na polskim rynku pracy jestem nieprzerwanie od 2007 r. Moją pierwszą organizacją był Ośrodek Wspierania Organizacji Pozarządowych - parasolowe stowarzyszenie, które powstało, by wzmacniać inne NGO, promować oddolne inicjatywy społeczne i budować społeczeństwo obywatelskie. Z początkiem 2014 r. przeszedłem do białostockiego oddziału Fundacji Aktywizacja. Od 2018 r. byłem związany ze Stowarzyszeniem Pogotowie Kulturalno-Społeczne, które od 15 lat organizuje Up To Date Festival. Ostatnio pracowałem w Stowarzyszeniu My dla Innych, które działa na rzecz poprawiania sytuacji osób z niepełnosprawnością intelektualną i osób w kryzysie psychicznym.

Magdalena Masłowska

pedagog, suicydolog

Jestem pedagogiem, suicydologiem, założycielką Studio Wsparcia eM w Toruniu, terapeutą pedagogicznym, trenerem TUS, nauczycielem dyplomowanym, trenerem skutecznego uczenia, nauczycielem wychowania do życia w rodzinie, sądowym kuratorem społecznym, realizatorem programów profilaktycznych, edukatorem bezpieczeństwa cyfrowego, koordynatorem działań profilaktycznych, współautorką programu studiów podyplomowych WSB Merito: „Kompetencje wychowawcze nauczyciela”, konsultantem programu „Szkoła bez przemocy” w zakresie działań interwencyjnych, prelegentem licznych konferencji, seminariów i szkoleń.

Ika Radomska

psycholog

Jestem doświadczoną psycholożką, która przez siedem lat miała przyjemność pracować z dziećmi w różnych środowiskach, w tym w przedszkolu i poradni. Moja przygoda z psychologią rozpoczęła się na Uniwersytecie Łódzkim, gdzie zdobyłam solidne podstawy teoretyczne i praktyczne w tej dziedzinie. Po ukończeniu studiów nie zatrzymałam się na osiągniętym poziomie, ale kontynuowałam swoją edukację, ukończywszy trzy kierunki podyplomowe: Przygotowanie pedagogiczne, Oligofrenopedagogikę oraz Spektrum autyzmu. Te dodatkowe kursy pomogły mi poszerzyć moje umiejętności w obszarach takich jak: diagnoza psychologiczna oraz elementy terapii poznawczo-behawioralnej. W mojej pracy stawiam nie tylko na udzielanie wsparcia dzieciom w radzeniu sobie z emocjami, ale także na wspieranie ich rodzin i nauczycieli w tworzeniu odpowiednich warunków rozwojowych. Moim celem jest stworzenie dla dzieci bezpiecznego i wspierającego środowiska, które pozwoli im rozwijać się emocjonalnie i społecznie.

Adriana Błażej

doradca zawodowy, coach, psychoedukator

Jestem psychoedukatorką i certyfikowaną coachką. Kończę studia psychologiczne na SWPS, ukończyłam również antropologię na UJ. Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi, głównie z wykorzystaniem narzędzi terapii poznawczo - behawioralnej. Prowadzę warsztaty psychoedukacyjne i spotkania 1:1. Stale aktualizuję i poszerzam swoją wiedzę. Na co dzień współpracuję z Centrum Integracji Społecznej oraz Instytutem Wspierania Rozwoju. Doświadczenie w kształtowaniu warsztatu psychologa zdobywałam m.in. w Szpitalu Psychiatrycznym im. Babińskiego w Krakowie, Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego w Krakowie, Fundacji Pandora (z którą współpracuję na co dzień). Jestem autorką newslettera (BlissLettera) o ADHD i neuroróżnorodności. We współpracy ważne jest dla mnie, aby każda osoba czuła się w pełni bezpiecznie. Wspieram moich klientów w przechodzeniu przez kryzysowe momenty i wzmacniam w budowaniu poczucia własnej sprawczości.

Paulina Gregorowicz

psycholog

Kornelia Malinowska

psycholog, Pracuje korzystając z nurtu TSR oraz EFT z dziećmi/młodzieżą i rodzicami

Jestem psycholożką pracującą konsultacyjnie czerpiąc z nurtu Terapii Skoncentrowanej na Emocjach oraz częściowo z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Wspieram dzieci/młodzież/dorosłych/rodziców w pracy z własnymi trudnościami, wyrażaniem emocji, dbaniem o emocje i trudnościami dnia codziennego z którymi się borykają. Pracuje z dziećmi grupowo i indywidualnie wspierając ich w obszarze kompetencji społecznych, emocjonalnych i poznawczych. Wspieram rodziców, którzy wkraczają dopiero na drogę rodzicielstwa, a także tych bardziej doświadczonych, którym mogą pojawiać się wątpliwości związane z rodzicielstwem. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Przez 5 lat studiów doświadczenie zdobywałam w agencji niań, następnie jako prywatna niania, a później jako Pedagożka w The Village w wiosce w Dolince i Hygge. Zajmowałam się tam przeprowadzaniem adaptacji, obserwacją dzieci, prowadzeniem ich dokumentacji, a także wsparciem rodziców na drodze rodzicielstwa i zmian dotyczących pójścia dziecka do żłobka. Współpracuję również z Warszawskimi przedszkolami, gdzie zajmuję się ogólną obserwacją dzieci w grupie, zważając na trudności jakie napotykają w kontakcie z rówieśnikami lub indywidualnie. Wspieram kadry w pojawiających się wątpliwościach i planowaniu pracy terapeutycznej dla dzieci. Pracuję w podejściu Rodzicielstwa Bliskości i Porozumienia bez Przemocy. Prowadzę również konsultacje psychologiczne z dorosłymi i nastolatkami. Współpracuję z niepubliczną poradnią Logospec prowadząc indywidualne terapie psychologiczne dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodzieży. W mojej pracy koncentruje się na tworzeniu zaufanej relacji z dzieckiem i rodzicami, ważne jest również dla mnie uważne skupianie się na kliencie i towarzyszenie mu w doświadczeniu z jakim się do mnie zgłasza. Kursy jakie ukończyłam: Pierwszy stopień Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach w ośrodku szkoleniowym Integri 8- tygodniowy kurs Mindfulness-Based Stress Reduction pod okiem certyfikowanej nauczycielki MBSR w Polskim Instytucie Mindfulness. Skoncentrowany Trening Umiejętności dla Profesjonalistów w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Emocjach (EFT) z dr Dolhanty Szkolenie Rodzicielstwa Bliskości dla profesjonalistów prowadzonego przez Agnieszkę Stein i Gosię Stańczyk Autyzm, ASD i środki pomocy w ośrodku szkoleniowym Synapsis “Dziecko/nastolatek w spektrum autyzmu w gabinecie terapeuty” Therapy Tools Liczne kursy z zakresu Rodzicielstwa Bliskości, Porozumienia bez Przemocy Wierzę w to, że otwartość na drugą osobę, chęć zrozumienia, szczera rozmowa i uważne słuchanie to fundamenty w pracy z drugim człowiekiem i towarzyszeniu mu na drodze pojawiających się trudności.

Berenika Gliniecka

psycholog

Jestem psychologiem. Swoją pracę opieram na szukaniu zasobów, dlatego pracuję w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie SWPS w Sopocie o specjalności psychologia kliniczna oraz specjalizację z psychologii sportu na Uniwersytecie Gdańskim. Prowadzę własny gabinet psychologiczny. Od 2020 roku jestem dyrektorem Domu Pomocy Społecznej, gdzie pracuję z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie i chorymi psychicznie. W 2019 stworzyłam bransoletę motywacyjną WINNER MIND, ZWYCIĘSKI UMYSŁ, mówią o tym, że sposób na „zwycięstwo” jest w naszej głowie. Często tkwimy w miejscu, które wydaje się być nie do zmiany, a jedyna zmiana, jaka musi zajść, jest zmiana w nas samych. Osiągnięcie zadowolenia i satysfakcji z własnego życia, jest tym do czego wszyscy dążymy. Jak może nam w tym pomóc psychologia, a tym samym zrozumienie mechanizmów rządzących naszym ciałem i umysłem, można dowiedzieć się podczas spotkań psychoedukacyjnych, na które serdecznie zapraszam.

Julia Włosiak

psycholog, psycholog dzieci i młodzieży - pracuję w przedszkolu, szkole i poradni

Jestem psycholożką dzieci i młodzieży, trenerką TUS z doświadczeniem pracy z dziećmi od wieku żłobkowego do szkolnego. Ukończyłam Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim. Napisałam pracę magisterską na temat wypalenia rodzicielskiego, a jej wyniki prezentowałam na III Konferencji Parentologicznej w Poznaniu. Dotychczasowe doświadczenie zdobywałam w żłobku, przedszkolu, szkole oraz poradni. W trakcie pracy z dziećmi i młodzieżą kluczowa jest współpraca z rodzicami, a najważniejsze jest dziecko/nastolatek i jego potrzeby, które staram się odkrywać. Regularnie podnoszę swoje kwalifikacje biorąc udział w szkoleniach oraz kursach. Swoją pracę podaję regularnej superwizji.

Agata Stach

pedagog, w trakcie całościowego szkolenia z hipnozy terapeutycznej

Jestem pedagogiem, joginką praktykującą medytację. Pracuję w Pałacu Młodzieży w Katowicach, prowadzę zajęcia profilaktyczne „Zdrowa Głowa” uczące jak radzić sobie z emocjami, jak uspokoić głowę poprzez medytację, jak radzić sobie ze stresem i być życzliwym dla siebie i innych. Wierzę, że każde nasze działanie w obszarze zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży, przyczyni się do budowania świadomego i zdrowego społeczeństwa.

Dołącz do katalogu specjalistów!

 1. Zapoznaj się z regulaminem.
 2. Wypełnij formularz zgłoszeniowy.
 3. Czekaj na nasz kontakt zwrotny.
 
Zastrzegamy sobie prawo do kontaktowania się z wybranymi kandydatami.

Masz pytania?

Skontaktuj się!

konsultacje@wisefuture.pl

 1. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
 2. Zespół Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku
 3. Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Lublinie Lubelska Szkoła Realna
 4. Zespół Szkół Ogólnokształcących, Krzyż Wielkopolski
 5. Zespół Szkół Społecznych w Wołowie
 6. Liceum Ogólnokształcące FILOMATA, Gliwice
 7. XV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi Im. Zjednoczonej Europy Gdańsk
 8. Zespół Szkół NR 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego, Kluczbork
 9. Zespół Szkół Budowalnych im. Księcia Jerzego II Piasta w Brzegu
 10. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Kielcach
 11. Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Broniewskiego, Strzelce Opolskie
 12. XIV Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II, Gdańsk, Biłgoraj
 13. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Papieża Jana PawłaII
 14. Technikum nr 18 we Wrocławiu
 15. Liceum Ogólnokształcące im. Olimpijczyków Polskich w Długołęce
 16. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Meritum, Siemianowice Śląskie,
 17. II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie
 18. IX Liceum Ogólnokształcące Krzysztofa Kolberga w Gdańsku

Wesprzyj nas